Jak jsem nekoupil fotopapíry

Potřebuji cca dvacítku fotopapírů, ale s trochu většími nároky na kvalitu a trvanlivost. nejlépe HP, ti slibují 100 let...
A tak jsem začal v Kr.Poli na Palackého, jak jsem si všiml, je tam tentýž pán který začínal u nás v Žabinách a pak pendloval z jednoho do druhého. Posledně jsem jej uviděl na Veveří, to měl toho uštěkaného čokla, takže jsem se tam už nevrátil. Leč co mé oči vidí, milý (to je fakt jen fráze) pejsek se ráčil rozmnožit, už je ve dvojím provedení, oba zuřivě štěkajíce, se vrhli ke mně a jeden rovnou položil špinavé tlapky na moje letní světlé kalhoty... "Tak tohle tedy ne," řekl jsem jen jejich majiteli a už jsem byl venku. Kdy asi pochopí, že čokli jej neživí a kolik zákazníků si tímhle už odehnal? Pokračuji směrem do města.
Vedle sex-shopu mají spousty papírů, velká balení a také drahá. Poučen zkušeností s neznámými značkami, kdy po prvním výtisku putovalo celé balení pro nekvalitu do popelnice, žádám o ukázku potištěných vzorků. A milí 3(!) prodavači nebyli schopni mi toto poskytnout, takže opět neuspokojen odcházím a myslím si, že by měli raději prodávat brambory. Drahé jsou taky a jeden alespoň vidí kvalitu jak je. Další obchod nedaleko, říkám že chci gramáž tak 140-160 g. Stále mi podstrkuje 230 a a nakonec ještě vytáhne 260.
Naposled dojdu na Lidickou. Tam má sice vzorky snad od každého prodávaného kusu, jenže ouha, vede jen značku Foma. Pro mě nevyzkoušenou, ještě jsem na ni nikdy netiskl. Vzpomínám jen na klasické fotopapíry, ty jsem používal, vydržely tak 20-30 let. To mi dnes už nestačí. Tak co naplat?

Dovětek:
V dalších dnech jsem to zkusil ještě na Palackého vedle Semilassa, avšak ouha! Poznal jsem v tamějším obalu značku, co mi udělala posledně takové zmetky, že jsem vyhodil zbytek balení do koše, litujíc drahého orig. inkoustu od osvědčené HP.
0
Vaše hodnocení: Žádné